Putin, Savunma Bakanı ile Sibirya dağlarına gitti! - Sektör Gazetesi

Sektör Gazetesi

Putin, Savunma Bakanı ile Sibirya dağlarına gitti!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, doğum günü öncesinde Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile tayga ormanlarına gitti.

Putin, Savunma Bakanı ile Sibirya dağlarına gitti!
33
07 Ekim 2019 - 10:11

Bugün 67 yaşına giren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, doğum günü öncesinde Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile birlikte Tuva’daki bir tayga ormanında mantar topladı ve bir dağa tırmandı. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rus liderin doğum gününü de ailesi ve yakınları ile doğada geçireceğini ifade etti.

 

 

Doğa tutkusuyla bilinen Putin, boş zamanlarında fırsat buldukça Rusya’nın doğal güzelliklerini tatmaya çalışıyor. Rus lider bugünkü doğum günü öncesinde Sibirya’da tayga ormanlarında Şoygu ile birlikte arazi aracıyla gezindi, yürüyüş yaptı. Gece yarısından sonra yayınlanan videoda ikilinin ormanda mantar topladığı görüldü.

Gezinti sırasında Şoygu, kekreyemişlerin olduğu küçük bir çalıyı topraktan çıkardı. Bunun üzerine Putin, Şoygu’ya bitkiyi Moskova bölgesindeki yazlık evinin bahçesine dikmesini söyledi.

 

 

Şoygu, bitkinin havanın farklılığı nedeniyle orada yetişmesinden şüphe ederek, oradaki havayı suyu da ormandaki gibi temiz hale getirip getiremeyeceklerini sordu. Putin de bunun için çalışmaları gerektiğini ifade etti.

İkili daha sonra ateş başında piknik yaptı.

SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. www.sektorgazetesi.com | Türkiye'nin Yeni Sektör Gazetesisanalbasin.com üyesidir

sanalbasin.com üyesidir