Son Dakika Haberi: ABD duyurdu! Türkiye sınırından sıcak görüntüler - Sektör Gazetesi

Sektör Gazetesi

Son Dakika Haberi: ABD duyurdu! Türkiye sınırından sıcak görüntüler

İngiliz haber ajansı Reuters’a konuşan ABD’li yetkili, Tel Abyad ve Rasulayn’da yer alan ve ABD askerleri tarafından kullanılan üslerin boşaltılmaya başlandığını duyurdu.

Son Dakika Haberi: ABD duyurdu! Türkiye sınırından sıcak görüntüler
26
07 Ekim 2019 - 10:11

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Bu telefon görüşmesinin ayrıntılarını ise Beyaz Saray açıkladı. Fırat’ın doğusuna yapılacak operasyonun konuşulduğu aktarılan açıklamada, “Türkiye, yakın zamanda Suriye’nin kuzeyine uzun süredir planladığı operasyon için harekete geçecek. ABD Silahlı Kuvvetleri, bu operasyonu desteklemeyecek ya da bu operasyona dahil olmayacak. Türkiye bundan böyle, ABD’nin son iki yıldır, bölgede yakaladığı DEAŞ savaşçılarından sorumlu olacak” denildi.

son dakika haberi abd duyurdu turkiye sinirindan sicak goruntuler 0 - Son Dakika Haberi: ABD duyurdu! Türkiye sınırından sıcak görüntüler

ABD ÜSLERİ BOŞALTILIYOR

 

 

Bölgede ABD askerleri tarafından kullanılan üslerin boşaltılmaya başlandığı bilgisi çekildi. Yerel kaynaklar, Tel Abyad ve Rasulayn’da yer alan üslerin boşaltıldığına dair fotoğrafları paylaştı.

İngiliz haber ajansı Reuters’a konuşan ABD’li yetkili de bu gelişmeyi doğruladı.

son dakika haberi abd duyurdu turkiye sinirindan sicak goruntuler 1 - Son Dakika Haberi: ABD duyurdu! Türkiye sınırından sıcak görüntüler

SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.